YÖNETİMİN MESAJI

E-Kent, modern şehirciliğin gerektirdiği yüksek teknoloji çözümlerini sunan, yaygın saha organizasyonları ile işleten ve destek veren, vatandaşla belediyeler arasında hizmet köprüsü kuran, toplu taşıma hizmetinin belediye bütçesine katkı sağlar şekilde işletilmesi için gerekli çözüm ve danışmanlığı sunan bir hizmet kuruluşudur.

E-Kent'in faaliyet alanları; toplu taşımada elektronik ücret toplama, ulaşım planlama ve verimlilik danışmanlığı, belediye hizmetlerinin verildiği her noktada kolay ve hızlı ödeme sistemlerinin kurulması ve işletilmesi kısaca vatandaşın, şehir yaşantısındaki vazgeçilmez anahtarı olacak tüm çözümler ve hizmetlerdir.

Dünyada toplu taşımacılık, şehirlerde yaşayan kitleleri etkileyen en kapsamlı operasyondur. Toplu taşımacılık hizmetinin hızlı, güvenli ve verimli olarak verilmesinde elektronik ücret toplama sistemleri önemli bir yer tutmaktadır.

E-Kent, kurulduğu günden itibaren Türkiye'nin önde gelen şehirlerinde raylı sistem, belediye ve halk otobüslerinde, otopark, kültürpark, hayvanat bahçesi, müze gibi kamusal alanlarda elektronik ücret toplama çözümlerini, şehirlerin özel ihtiyaçlarını da dikkate alarak kurmuş ve işletmektedir.

Hizmet verdiği şehirlerde, İdarelerle beraber yaptığı çalışmalarla toplu taşımacılık hizmetinin İdareler için operasyonel giderlerin azaltılmasında ve Belediye'nin önemli bir gelir kaynağı haline gelmesinde rol üstlenmiştir. Ortak çalışmaların sonucunda, toplu ulaşımın tek elden yönetimi, veriye dayalı analizler ile optimizasyon ve vatandaş memnuniyeti sağlanmış; burada edinilen tecrübe ile şu anda yaşamakta olduğunuz pek çok sıkıntının çözüm reçetesi oluşmuştur.

Yıllardır yaptığı yatırımlar, geliştirdiği insan kaynağı, AR-GE'ye verdiği önem sayesinde; çözümlerini getirdiği teknoloji seviyesi, sistem entegrasyon deneyimi, kapsamlı kart yönetimi, sistem genelindeki sürekli işleyen güvenlik çözümü ve koşulsuz müşteri memnuniyeti yaklaşımı ile, her şehrin ve özel kurumun, güvenle tercih edeceği iş ortağı olmaya adaydır.

Bugüne kadar getirdiği bilgi birikimi ve tecrübesine ek olarak, bu yılın başında gerçekleşen sermaye yapısı değişikliği ile Aktif Bank'ın bir iştirakı, Çalık Holding'in bir şirketi olmuştur. Bu değişiklik, E-Kent'e büyük bir güç katmış ve ileriye daha büyük bir güvenle bakar olmuştur. Bu sayede kendisinden hizmet bekleyen şehirlere, süreklilik arz eden bir hizmetin yanında yeni ürünler ve hizmetler de geliştiren ve sunan, sektörünün en güçlü firması haline gelmiştir.

• Ulaşım hat optimizasyonu, ulaşım yatırım fizibilitesi, yatırımlar için yurtiçi-dışı kaynak temini,

• Manyetik bilet kullanımı çözümleri,

• Toplu taşıma araçlarında kullanılan, ödeme alan validatörler,

• Raylı sistemlerin istasyonlarına giriş/çıkışlarda kullanılan turnikelerde ödeme alan validatörler,

• Vatandaşın ihtiyaç duyduğu yerlerde kurulu ve işletilen akıllı kart doldurma ve bilet makinaları,

• Alış-verişlerde hızlı ödeme yapma imkanı sunan satış noktası terminalleri,

• Akıllı durak sistemleri,

• Kontrol el terminalleri,

• Banka güvencesi altında, her türlü tahsilat veznesi işletmenliği,

• Tüm şehirde sayaç okumaları ve numarataj hizmetleri yer almaktadır.

E-Kent'in elektronik ücret toplama sistemlerinin kurulu olduğu şehirlerin, toplu taşımacılık ve diğer entegre giriş-çıkış sistemlerinde, yılda yönetilen ciro 500,000,000.- TL'yi bulmaktadır. Şu ana kadar kurulup, işletilen şehirlerde, vatandaşlara 3 milyondan fazla akıllı kart verilmiştir.

E-Kent, bünyesinde bulunduğu Aktif Bank'ın denetim ve güvencesi altında hizmet vermesi sayesinde, günlük ve dağınık operasyonların beraberinde getirdiği her türlü mali ve yönetimsel riskleri en aza indiren, Türkiye'deki tek hizmet kuruluşudur.

E-Kent ve Aktif Bank ailesi, güvenilir, sağlam sermaye yapıları ve bağlı oldukları Grup desteği ile uzman oldukları alanlardaki özel finansal ihtiyaçları en az hizmet verdikleri kurumlar kadar bilmeyi hedefleyen ve bu ihtiyaçları karşılayacak finansal çözümleri de sizlere sağlayan bir Finansal Hizmetler Grubu'dur.

E-Kent, sahip olduğu kaliteli insan gücü, tecrübe, teknolojiler, AR-GE imkanları ve son olarak üyesi olduğu Grup'tan da gelen Türkiye'de büyük işler başarma azmi ve isteği ile, size hizmet vermeye hazırdır.

Saygılarımızla.